10 درصد تخفیف اولین خرید بنر موبایل

رعایت چند نکته مهم برای شستن لباس های مشکی و تیره

شستن لباس های مشکی
رنگ مشکی یکی از جذاب ترین رنگ ها برای لباس است. و در کمد لباس هر فردی به صراحت لباس مشکی وجود دارد چرا که رنگ مشکی رنگی است که در موقعیت های مختلف قابل پوشیدن است و همچنین از این مزیت برخوردار است که با هر رنگی ست می شود و بین استایل ها هماهنگی ایجاد کند. پوشیدن لباس مشکی و تیره ظاهری زیبا برای فرد به ارمغان می‌آورد. و با گذر زمان هیچ گاه از مد نمی‌افتد.
با وجود این همه زیبایی، جذابیت، و به روز بودن لباس مشکی تنها مشکلی که در مورد لباس مشکی و تیره وجود دارد این است که در اثر شست و شوی زیاد و بعد از گذشت مدتی رنگ خود را از دست می‌دهند و رنگ و زیبایی اولیه را نخواهند داشت و به عبارت دیگر از حالت مشکی به حالتی بور تبدیل می‌شوند.
اما اگر در هنگام شست و شوی لباس های مشکی نکاتی را رعایت کنیم می‌توانیم ظاهر زیبای لباس های مشکی را حفظ کنیم و از دست رفتن رنگ ها جلوگیری کنیم. برای افزایش طول عمر لباس های مشکی و جذاب خود و حفظ رنگ آن ها با رعایت نکاتی در ادامه این مطلب با ما همراه باشید.

1. کمتر شستن لباس های مشکی :

در صورتی که بعد از هر بار پوشیدن لباس های مشکی آن ها را می‌شویید باید این انتظار را داشته باشید که لباس های مشکی تان جلوه خود را از دست بدهد پس برای جلوگیری از بور شدن لباس های مشکی خود فقط در مواقعی که لباس مشکی واقعاً نیاز است بشویید.
در هنگامی که لباس مشکی تان را در فصل گرم سال می‌پوشید و بوی عرق می‌گیرند برای از بین بردن بوی عرق اسفند خیس روی آن بکشید. و در مواقعی که لکه های کمی روی آن ها ایجاد شده است برای جلوگیری از شست و شو و از دست دادن رنگ آن ها را لکه گیری کنید.

2. شست و شوی لباس های مشکی و تیره با دست :

شست و شوی لباس های مشکی و تیره با دست گزینه مناسب تری است چرا که شستن لباس های مشکی با دست قابلیت این را دارد که بیش تر روی دمای آب کنترل داشته باشیم به علاوه شست و شوی لباس های مشکی باید با آب سرد انجام شود چرا که منجر به حفظ رنگ و بافت پارچه مشکی می‌شود.
شستن لباس های مشکی و تیره با گرم منجر به بور شدن و کنده شدن رنگ از پارچه می شود. مناسب ترین دما در شست و شوی لباس های مشکی با دست حدود ۱۵ تا ۲۹ درجه سانتی گراد است.

شستن لباس های مشکی

 

3. توجه به لیبل شستشو و نگه داری لباس :

یکی از با اهمیت ترین مسئله قبل از شست و شوی هر لباسی توجه به لیبل ( راهنمای نگهداری و شست و شوی ) درج شده روی لباس است. چرا که برای شست و شوی هر لباسی باید بسته به لیبل درج شده روی لباس اقدام کرد و با توجه به نکات نوشته شده روی لیبل لباس های مشکی را شست. و باید در شست و شوی آنها به درجه حرارت آب، قابلیت شست و شو و موارد دیگر توجه کرد.

4. پس از شستن لباس های مشکی، آن ها را در معرض نور مستقیم خورشید قرار ندهید :

با قرار گرفتن لباس های مشکی در معرض نور مستقیم خورشید منجر به بور شدن آن ها می‌شود پس بعد از شست و شوی لباس های مشکی برای خشک کردن آن ها از قرار دادن این لباس ها در معرض نور مستقیم خورشید جلوگیری کنید.

5. انتخاب شوینده مناسب :

انتخاب شوینده بسیار حائز اهمیت است چرا که شوینده ها با بافت و الیاف لباس تماس پیدا می‌کنند و اگر شوینده مناسبی انتخاب نشود منجر به آسیب به بافت لباس می‌شود. بهترین گزینه برای شست و شوی لباس های مشکی استفاده از شوینده هایی است که مختص لباس های تیره و مشکی هستند.
اما در مواقعی که از یک شوینده معمولی برای شستن لباس های تیره استفاده می‌کنید میزان شوینده تا حد امکان کم باشد تا از کمرنگ شدن لباس جلوگیری شود.

6. شستن لباس ها در کوتاه مدت :

زمان کمتری را برای شستن لباس های مشکی صرف کنید چرا که با این کار به حفظ رنگ و ظاهر لباس مشکی خود منجر خواهد شد.

7. قبل از شست و شوی لباس ها، لباس های تیره را از روشن جدا کنید :

برای اینکه به هنگام شست و شوی لباس های مشکی رنگ ها بدون تغییر باقی بماند باید آن ها را به صورت جداگانه شست و قبل از شست و شو لباس ها را براساس رنگ به دو دسته ی روشن و تیره تقسیم کنید چرا که با این کار رنگ لباس ها حفظ می‌شود.

شستن لباس های مشکی

8. برای خشک کردن لباس های مشکی از خشک کن استفاده نکنید :

اگر چه خشک کردن لباس های مشکی در خشک کن به قاطعیت منجر به بور شدن و از دست رفتن رنگ لباس نمی‌شود اما با قاطعيت منجر به براق شدن لباس های مشکی می‌شود براق شدن لباس مشکی در خشک کن دارای علت هایی است : چرا که گرما و اصطکاک یکی از علت های آسیب دیدن بافت و الیاف لباس های مشکی است. بهترین گزینه برای خشک کردن لباس های مشکی خشک شدن در معرض هوای آزاد است.

دیدگاهتان را بنویسید

ورود و ثبت نام
برای ادامه شماره موبایل را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد
منو
فروشگاه
0 موارد سبد خرید