10 درصد تخفیف اولین خرید بنر موبایل

چند نکته ای که در شستن لباس ها باید رعایت کنیم ؟

شستن لباس
شستن لباس یکی از مهم ترین ارکان در نگهداری از لباس ها است چرا که اگر در شست و شوی لباس ها از جهت افزایش طول عمر پارچه و بافت لباس و همچنین سلامت پوست افراد بسیار دارای اهمیت است.
شست و شوی لباس ها دارای اصول و قواعد مشخصی است در صورتی که در شستن هر لباس این اصول رعایت شود هم بافت پارچه حفظ می‌شود و آسیب نمی‌بیند و هم سلامتی پوست افراد حفظ می‌شود. اگر لباس با روش درست و اصولی شست و شو داده نشوند بافت پارچه آسیب می‌بیند و ممکن است باعث ایجاد حساسیت در پوست فرد شود.
برای شست و شوی درست لباس ها و آگاهی از اصول و نکات شستن آنها در ادامه این مطلب با ما همراه باشید تا لباس هایتان همانند روز اول بدرخشند.

نکات اصولی در شست و شوی لباس :

1. دسته بندی لباس ها بر اساس نوع و رنگ پارچه :

با شست و شوی هر بار لباس مقداری از رنگ لباس جدا می‌شود و با آب مخلوط می‌شود پس با هر بار شستن آن مقداری رنگ از خود در آب باقی می‌گذارد این رنگ بعد از شستن چندین بار لباس محو می‌شود و از بین می‌رود اما در دفعات اول و به خصوص لباس هایی که تازه هستند اثر آن ها باقی می ماند.
برای اطمینان حاصل کردن از اینکه لباس رنگ می‌دهد یا نه در شست و شوی اول آن را با دست و به صورت جداگانه بشویید. و در دفعات بعدی لباس هایی به رنگ تیره را از لباس هایی به رنگ روشن جدا کنید و همچنین لباس ها را بر اساس نوع پارچه دسته بندی کنید به عنوان مثال لباس های بافتنی را جدا از لباس های نازک دسته بندی کنید.

شستن لباس

2. انتخاب شوینده ی مناسب جهت شست و شوی لباس ها :

استفاده از شوینده های مایع برای استفاده روزانه و شست و شوی روزانه گزینه مناسبی است چرا که این شوینده لکه هایی را که در اثر استفاده روزانه بر روی لباس ایجاد می‌شوند از قبیل لکه های روغن و آلودگی های مختلف را پاک می‌کند.
ذکر این مطلب حائز اهمیت و مهم است که برای شستن لباس هایی که گرد و خاک بر روی آن ها نشسته است بهتر است از پود لباسشویی استفاده شود. همچنین برای تمیز کردن و شست و شوی لباس های کودکان، لباس هایی که ظریف و نفیس بهتر است از شوینده های مایع استفاده شود.
استفاده از مواد سفید کننده برای شستن انواع مختلف لباس گزینه مناسبی نیست چرا که باعث آسیب رساندن به بافت پارچه می‌شود و هم ممکن است باعث ایجاد حساسیت بر روی پوست فرد شود.
برای شست و شوی لباس هایی که در طول شبانه روز استفاده می‌شوند و دائماً شسته می‌شوند بهتر است که به جای استفاده از شوینده هایی که حاوی مواد شیمیایی هستند از شوینده هایی متناسب و سازگار با محیط زیست از قبیل شوینده هایی که حاوی روغن های گیاهی چون روغن نارگیل هستند استفاده شود.

3. لکه گیری لباس ها قبل از شستن آن ها :

برای جلوگیری از ماندگاری لکه بر روی لباس به محض ایجاد لکه سعی در پاک کردن آن ها کنید. برای از بین لکه هایی که بر روی لباس ایجاد شده اند به طور معمول می توانید مخلوطی از سرکه سفید، نمک و آب درست کنید و با این مخلوط لکه ها را از بین ببرید.
و در صورتی که بر روی لباس تان لکه ناشی از غذا یا سس ایجاد شده است بهتر است که کمی نشاسته ذرت را روی لکه قرار دهید تا به مدت ۱۵ دقیقه بر روی آن بماند و بعد از گذشت ۱۵ دقیقه با استفاده از یک پارچه نرم آن را لکه گیری کنید.
در پاک کردن لکه ها به این نکته توجه داشته باشید که به منظور جلوگیری از پخش شدن لکه ها، لکه گیری را به آرامی انجام دهید. و هنگامی که از آب استفاده کردید آب سرد مناسب ترین گزینه است.

 

4. قبل از شستن لباس ها در ماشین لباسشویی زیپ لباس ها بسته شوند :

با بستن زیپ لباس هایی که زیپ دار هستند از آسیب دیدن ماشین لباسشویی و همچنین لباس های دیگر جلوگیری می‌شود.

5. خالی کردن جیب لباس ها قبل از شست و شوی آن ها :

قبل از اقدام به شستن لباس ها انجام این عمل خیلی ضروری است چرا که اگر انجام نشود ممکن است دستان فرد یا هنگام شست و شو با ماشین لباسشویی ، ماشین لباسشویی آسیب ببیند و به قطعات آن ضربه وارد شود پس برای جلوگیری از این آسیب ها حتماً لباس هایی که جیب دار است را چک کنید تا داخل آن هیچ گونه اشیای اضافی وجود نداشته باشد و همچنین جوراب ها برعکس کنید تا از خالی بودن درون آن ها مطمئن شوید.

6. بر عکس کردن لباس ها برای شستن :

برای جلوگیری از آسیب دیدن لباس ها به خصوص لباس هایی گه بافت ظریف و حساسی دارند آن ها را برعکس کنید. علاوه بر این برعکس کردن لباس هایی که تیره و مستعد رنگ دادن هستند از ضروریات است.

شستن لباس ها

7. انتخاب دمای مناسب آب برای شست و شوی هر یک از انواع لباس:

اینکه هر لباس با چه دمایی شسته شود اهمیت بسیاری دارد چرا که اگر با دمای نا مناسب شست و شو داده شود منجر به آسیب دیدن بافت پارچه می‌شود استفاده از آب سرد منجر به حفظ شکل و ظاهر لباس های ظریف می‌شود و همچنین برای صرفه جویی مناسب است.

دیدگاهتان را بنویسید

فروش ویژه:
ورود و ثبت نام
برای ادامه شماره موبایل را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد
منو
فروشگاه
0 موارد سبد خرید