10 درصد تخفیف اولین خرید بنر موبایل

مزایای پوشیدن رکابی

فواید پوشیدن رکابی
زیر پوش ها از اهمیت بسیاری برخوردار هستند چون به عبارتی اولین لایه از لباس هستند و به طور مستقیم با پوست تماس پیدا می‌کنند و برای جلوگیری از دچار شدن به انواع بیماری های پوستی در اثر پوشیدن زیر پوش های نامناسب باید در خرید زیرپوش ها دقت کافی هم از لحاظ جنس و هم از لحاظ راحتی داشته باشیم. یکی از بهترین انواع زیر پوش، زیر پوشی به اسم رکابی است.
رکابی نسبت به سایر زیر پوش های آستین دار این مزیت را داراست که هم مردان و هم خانم ها می‌توانند آن را بپوشند یعنی هم قابلیت استفاده آقایان و هم قابلیت استفاده خانم ها را داراست.
رکابی قابلیت پوشیدن را هم برای آقایان و هم برای خانم ها در زیر هر لباسی دارد و ورزشکاران در زمینه های مختلفی از قبیل ورزشکاران دو میدانی و ورزش های سه گانه به هنگام ورزش و مسابقات نیز از رکابی استفاده می کنند.
رکابی قابلیت این را دارد که تعریق بدن را در روزهای گرم سال و یا به هنگام انجام فعالیت زیاد که بدن تعریق می‌کند بگیرد و به اصطلاح نوعی عرق گیر محسوب می‌شود. پوشیدن رکابی دارای فواید و مزایای زیادی است که در ادامه این مطلب به آن ها خواهیم پرداخت.

فواید و مزایا پوشیدن رکابی

1. جذب عرق بدن :

یکی از خاصیت های مفید رکابی برای بدن این است ‌که در روزهای گرم سال، قرار گرفتن در مکان های گرم و انجام فعالیت های زیاد بدنی، که بدن عرق می کند پوشیدن رکابی به گونه ای است که گرما و عرق بدن را به خود جذب می کند به همین دلیل رکابی به یکی از زیر پوش های پرطرفدار بین همه تبدیل کرده است و افراد برای رهایی از تعریق بدن حاصل از گرما و انجام فعالیت زیاد از رکابی استفاده می کنند.
علاوه بر این پوشیدن رکابی چون از نفوذ عرق به لباس های اصلی جلوگیری می‌کند بر ظاهر و زیبایی فرد تاثیر مثبتی می‌گذارد. همچنین با پوشیدن لباس زیر پوش رکابی از شر بوی نامطبوع نیز رهایی می‌باید و احساس خوشایندی نسبت به خود خواهید داشت.
در حالت کلی موجب می‌شود که بدن خشک نگه داشته شود و از مرطوب بودن بدن در برابر تعریق جلوگیری می‌کند.

 

2. محافظت از بدن در برابر لباس های اصلی :

لباس هایی وجود دارند که افراد هنگام پوشیدن آن ها احساس راحتی و خوشایندی نخواهند داشت پوشیدن رکابی همانند یک محافظ عمل می‌کند و از بدن در مقابل لباس های زمخت محافظت می‌کند و از تماس بدن با لباس های اصلی جلوگیری می‌کند.

فواید پوشیدن رکابی

3. محافظت از بدن در برابر سرما :

هنگامی که فصل زمستان فرا می‌رسد باید از بدن در برابر سرما محافظت کرد تا به بیماری دچار نشوییم. پوشیدن زیر پوش رکابی همانند یک لایه بیش تر عمل می‌کند و از نفوذ سرما به بدن جلوگیری و به حفظ گرمای بدن کمک می‌کند.

4. از ایجاد جوش های کمر جلوگیری می‌شود :

افرادی که در محیط های گرم کار می‌کنند و همچنین کارمندان و رانندگان ماشین و سایر اقلام که در معرض گرما قرار می‌گیرند که دائم عرق می‌کنند ممکن است در اثر عرق کردن دائم جوش های روی کمر آن ها ایجاد شود که با پوشیدن رکابی از این امر و جوش زدن ناحیه کمر جلوگیری می‌شود.

5. محافظت از بدن در برابر آلودگی ها :

نکته ای که در مورد پوشیدن زیر پوش ها وجود دارد این است که در مدت زمان خیلی کوتاه تعویض می‌شوند و چون زیر پوش ها آلودگی ها و چرک بدن را به خود جذب می‌کنند موجب می‌شود که پوست بدن و بدن از آلودگی ها دور بماند و با پوشیدن رکابی سلامت بیش تری را برای پوست خود به ارمغان می‌آورید. و پوست از آسیب های احتمالی از قبیل انواع جوش و حساسیت در امان می‌ماند.
با دانستن و آگاهی از پوشیدن رکابی و فواید آن برای سلامتی بدن و پوست آن را یکی از واجبات در استایل خود خواهید دانست.

در انتخاب زیر پوش رکابی باید نکاتی را رعایت کرد که عبارتند از :

الف ) انتخاب رکابی به گونه ای که از لباس بیرونی پیدا نباشد :

توجه به رنگ، سایز و مدل زیر پوش رکابی ای که انتخاب می‌کنید بسیار حائز اهمیت است چرا که زیر پوش رکابی باید به گونه ای باشد که از زیر لباس اصلی پیدا نباشد چرا که در صورت اینکه پیدا باشد ظاهر نا مناسبی ایجاد می‌کند.

ب ) توجه به مدل زیر پوش رکابی :

در روزهای گرم تابستان مدل رکابی که انتخاب می‌شود از اهمیت بسیاری برخوردار است چرا که یقه آن به گونه ای باشد که باعث گرما نشود.

پ ) انتخاب رنگ رکابی مناسب :

وقتی حرف از رنگ رکابی به میان می‌آید رکابی سفید در ذهن ما تداعی می‌شود درست است که اکثریت رکابی سفید پوشیده می‌شود اما بهتر است که رکابی با توجه به رنگ لباسی که می‌پوشید انتخاب شود تا از زیر رنگ لباس اصلی تضاد رنگ ایجاد نشود.

فواید پوشیدن رکابی

دیدگاهتان را بنویسید

ورود و ثبت نام
برای ادامه شماره موبایل را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد
منو
فروشگاه
0 موارد سبد خرید