لباس شنای خوب چه ویژگی های دارد؟

لباس شنای خوب چه ویژگی های دارد

آیا می دانید لباس شنای خوب چه ویژگی هایی دارد؟ با انواع لباس شنا مردانه و زنانه آشنایی دارید؟ همه خانم ها و آقایان برای شنا کردن نیاز به یک لباس مخصوصی دارند تا بتوانند به راحتی به شنا کردن ادامه دهندن با توجه به پیشرفت علم و صنعت تولید انواع لباس شنا نیز پیشرفت بسیاری داشته است .در ادامه در رابطه با لباس شنای خوب و انواع لباس شنای مردانه و زنانه توضیحات بیشتری را در اختیار شما عزیزان قرار می دهیم.

لباس شنا یکی از لباس های مخصوص خانم ها و آقایان محسوب می شود که این نوع لباس شنا را با نام مایو می شناسند. مایوها متناسب با استفاده خانم ها و آقایان در مدل های بسیار مختلفی طراحی شده اند. بهترین لباس شنای خوب لباسی است که دارای طراحی بسیار زیبایی بوده و سطح کیفیت بالایی دارد اما دلیل محبوبیت استفاده از لباس شنا به سبب مزیت هایی است که دارد. برخی از این ویژگی ها عبارتند از:

وزن سبک مایو

بهترین لباس شنا خوب وزن بسیار سبکی دارد همین سبکی وزن باعث می شود تا ما به هنگام شنا کردن احساس راحتی داشته باشیم. لباس هایی با وزن سنگین که آب را نیز به خود جذب می ‌کند باعث سنگین تر شدن نیز می ‌شوند در نتیجه شنا کردن با چنین لباس هایی برای شما بسیار دشوار خواهد بود.

احساس راحتی

یک مایوی ایده آل لباسی است که هنگام پوشیدن در آن احساس راحتی داشته باشید حال اینکه این راحت بودن به جنس، کیفیت و حتی سایز بستگی دارد. چنانچه شما یک مایو بی کیفیت را با سایز بزرگتر یا کوچکتر انتخاب کنید قطعاً هیچگونه راحتی در آن احساس نمی‌شود. مایوهای سایز کوچکتر باعث فشردن بیش از حد بدن می شوند و از طرفی سریعتر پاره خواهند شد. لباس های سایز بزرگ تر نیز در صورت گشاد بودن این راحتی را از شما خواهد گرفت.

جنس مایو

بهترین لباس شنای خوب از جنس های مصنوعی و پلاستیکی طراحی می شود. این جنس مایو در برابر جذب آب و رطوبت مقاومت بسیار بالایی دارد و همین جذب نشدن رطوبت خود باعث سبک ماندن مایو و راحتی شناگران خواهد بود.

عدم جذب آب

مایوها به سبب عدم جذب آب و سبک بودن وزن به راحتی و در سریعترین زمان ممکن خشک می شوند اما بهتر است پس از شنا کردن این لباس را با آب مناسبی شستشو دهید.

لباس شنای خوب

مزیت های مهم یک لباس شنای خوب

عدم ایجاد حساسیت پوستی

 لباس شنا باید به گونه ای باشد که حساسیت پوستی ایجاد نکند چرا که بسیاری از افراد در برابر پارچه های مصنوعی و پلاستیکی حساسیت دارد از این رو بهترین لباس شنا ضد حساسیت است.

ضد کلر بودن مایو

کلر موجود در آب یک نوع ماده شیمیایی است که سلامتی پوست را تهدید می کند‌ از طرفی ممکن است باعث ایجاد سرطان سینه در خانم ها شود. برای حفظ سلامتی بایستی از یک مایو خوب و درجه یک ضد کلر استفاده نمود و بهترین مزیا یک مایوی زنانه خوب ضد کلر بودن آن است.

قیمت مناسب مایو

مناسب بودن قیمت جزو دیگر مزیت های بهترین لباس شنای خوب محسوب می شود. یک لباس شنای ایده آل و با کیفیت لباسی است که علاوه بر داشتن سطح کیفی بالا و تمامی مشخصات فوق، قیمت ارزان نیز داشته باشد. بسیاری از شرکت‌ های موفق و پرآوازه که تولید انواع مایو لباس را با دارا بودن تمامی مشخصات ذکر شده با قیمت مناسبی روانه بازار می ‌کنند.

عدم پس دهی رنگ

مهمترین مزیتی که یک لباس شنا در نظر گرفته می شود رنگ پس ندادن است. بسیاری از پارچه ها زمانی که در مجاورت آب قرار می گیرند سریعتر رنگ پس خواهند داد. اما یک مایو زنانه باید به گونه ‌ای باشد که هنگام شنا کردن و در آب قرار گرفته است به هیچ وجه رنگ پس ندهد.

دوخت مناسب مایو

دوخت مناسب دیگر مزیت خاص و مهمی است که کمتر کسی به آن توجه می کند. یک لباس شنای خوب دارای دوخت بسیار مناسبی است چنانچه مایو شما دوخته با کیفیت و استاندارد داشته باشد کیفیت مطلوب داشته و سریع پاره نمی شود.

تنوع رنگ و طرح

تنوع رنگ و طرح یکی دیگر از مزیت های بسیار مهم انواع مایو زنانه و مردانه شناخته می شود. این تنوع حق انتخاب بیشتری به کاربران می دهد. البته لباس شنا در مدل های بسیار مختلفی نیز طراحی می شود.

انعطاف پذیری مایو

انعطاف پذیری بهترین و خاص ترین ویژگی یک مایو شنا به شمار می رود. این انعطاف پذیری باعث جذب شدن لباس به بدن و راحتی آن خواهد شد.

انواع مایو زنانه

مایو زنانه یک نوع لباس شنا مخصوصی است که در مدل و طرح های بسیار مختلفی با انعطاف پذیری بالا طراحی می شود. لباس شنای خوب لباسی است که با سایز مناسب، کیفیت مطلوب و تمام ویژگی ها و مشخصات خاص انتخاب شود. در نتیجه برای حفظ طول عمر آن بایستی نکات بسیار زیادی را مورد توجه قرار داد و در غیر این صورت مایو شما سریعاً کیفیت مطلوب خود را از دست می دهد. پرکاربردترین این نوع لباس مایویی است که خود در انواع مدل های مختلف طراحی می شود. بهتر است به هنگام خرید به انواع مدل های یک مایو توجه داشته باشید.

انواع مایو زنانه

 

مایو یکه تکه

مایو یک تکه مدلی از انواع مایو های زنانه است که از یک بالاتنه و پایین تنه به صورت یکسره تشکیل می شود. این مایو معمولاً در مسابقات ورزشی در کشورهای غیر اسلامی بیشترین کاربرد را دارد.

مایو دو تیکه

مایوهای دو تکه مدل دیگری از انواع مایو زنانه به شمار می ‌رود که از یک بالاتنه و پایین تنه به صورت جداگانه تشکیل می شود. از این نوع مایو زنانه جدا از شنا کردن برای حمام کردن در زیر آفتاب نیز استفاده می کنند.

مایو سه تیکه

مدل های سه تکه نوع دیگری از انواع مایوی زنانه هستند که از یک بالاتنه، یک پایین تنه و یک دامن برای پوشش بیشتر تشکیل می شوند. این نوع مایوها به دلیل اینکه پوشش بیشتری را ایجاد می کنند قیمت بالاتری نیز نسبت به دو مدل یک تکه و دو تکه دارند.

مایو اسلامی

مدل های اسلامی پرطرفدار ترین مدل در کشورهای اسلامی و مذهبی هستند که تمامی بدن را به صورت کامل پوشش می دهند. این مایو برای اولین بار در کشور اندونزی طراحی شد و طرفداران زیادی در بین خانم های مسلمان دارد. این مایوها به دلیل پوشش ویژه دارای قیمت بیشتری نیز هستند. خانم های مسلمان به ویژه خانم های ایرانی برای شنا کردن موظف هستند، لباس شنای پوشیده ای نظیر مدل های اسلامی را خریداری کنند.

انواع مایو مخصوص شنای مردانه

همانگونه که مستحضرید، لباس شنای خوب لباسی است که دارای طرح و مدل های بسیار مناسبی نیز باشد. مدل های مایو زنانه و مردانه با یکدیگر متفاوت است. معمولا مایوهای خانم ها پوشش بیشتری را ایجاد می کند چه بسا اگر این مدل اسلامی باشد که تمام قسمت های بدن را به خوبی پوشش خواهد داد. مایوهای مردانه نیز معمولا تنها از یک پایین تنه تشکیل می‌ شود که برخی از مدل های آن عبارتند از:

مایو اسلیپ

مایو اسلیپ یکی از مدل های بسیار پرطرفدار ای است که تنها از یک پایین تنه مشابه شورت مردانه بدون پا طراحی می شود. این نوع مایو در مقایسه با مدل های دیگر پوشش کمتر ایجاد می کند.

مایو پادار

مدل مایو پادار نوع دیگری از لباس شنای مردانه محسوب می ‌شود که در مقایسه با مدل‌های اسلیپ پوشش بیشتری دارد و معمولاً جزو رایج ترین مایوها شناخته می شود.

جمر مسابقاتی

یکی از پرکاربردترین مایوهایی که مخصوص استفاده برای مسابقات شنا است جمر مسابقاتی می باشد. این نوع مایو حتی در مقایسه با مایو های پادار پوشش کامل تری دارد.

مایو یکسره

مایوهای یکسره شنای مردانه مدلی هستند که پوشش کامل تری دارند. این مایوها به صورت یکسره طراحی شده اند و قسمتی از بالاتنه و پایین تنه را پوشش خواهد داد.

چند نکته طلایی برای افزایش طول عمر مایو

همانگونه که اشاره شد، لباس شنا یک نوع لباس بسیار مخصوصی است که تنها برای شنا کردن طراحی می شود. از آنجایی که شنا کردن یک رشته ورزشی پرطرفدار محسوب می شود که قدمت زیادی دارد از این رو انواع و اقسام مدل های مختلف مایو زنانه و مردانه هم اکنون در بازار وجود دارد. این لباس در مقایسه با دیگر انواع لباس های معمولی برای شنا کردن دارای ویژگی های خاصی است از این رو افراد برای شنا کردن از یک مایو مخصوصی استفاده می کنند.

جدا از راحتی و سبک بودن حفظ سلامتی پوست یکی از مهمترین نکاتی است که با استفاده از مای آن را حفظ می کنیم. اما برای طول عمر این لباس بایستی برای نگهداری از آن نکات بسیار زیادی را مورد توجه قرار داد. البته این نکات برای مایوهای با کیفیتی که دارای تمام مشخصات بهترین مایو هستند، صدق می شود.

سشتشو آن در آب با دمای مناسب

لباس شنای خوب لباسی است که سطح کیفیت مطلوبی داشته باشد. اما بهتر از شما پس از هر بار شنا کردن این لباس را با آب مناسب با دمای مناسبی شست و شو دهید.

تا درست مایو هنگام شستن

پس از شستن مایو بهتر است حالت آن را به درستی تا کنید. رها کردن مایو در یک گوشه باعث چروک شدن آن و در نتیجه سوراخ شدن مایو خواهد شد. از طرفی چنانچه مایو را پس از شنا کردن شستشو ندهید قطعا کلر موجود در آب باعث پوسیده شدن مایو می شود.

خشک کردن مایو در هوای آزاد

مایوها از جنس های مصنوعی و پلاستیکی طراحی می شود، پس بهتر است برای خشک کردن حتما آن را در هوای آزاد قرار دهید. توجه داشته باشید که یک مایو را هرگز برای خشک کردن روی بخاری نگذارید.

شستشو مایو در آب دمای 30 درجه

درجه آبی که یک مایو قرار است با آن شستشو داده شود، اهمیت بسیار زیادی روی کیفیت و طول عمر آن دارد. معمولا تمام مایوهای با کیفیت را می توان با ۳۰ درجه سانتی گراد شستشو داد و بهترین روش شستن آن ها، شستشو توسط دست است.

نتیجه

شنا کردن یکی از رشته های ورزشی مورد علاقه بسیاری از خانم ها و آقایان است. از این رو برای شنا کردن بایستی از لباس های مخصوصی به نام مایو استفاده کنند. مایوها برای خانم ها و آقایان در طرح های بسیار مختلفی طراحی شده اند که هر نوع لباس شنا دارای مشخصات و مزیت های مختلفی است. یک لباس شنای خوب لباسی است که تمام ویژگی های بهترین مایو را داشته باشد و شما در آن احساس راحتی داشته و سبکی آن را حس کنید. برای خرید چنین لباس شنای خوب فروشگاه الوند به صورت ۲۴ ساعته میزبان شما مشتریان عزیز است.

دیدگاهتان را بنویسید

ورود و ثبت نام
برای ادامه شماره موبایل را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد
منو
فروشگاه
0 موارد سبد خرید