10 درصد تخفیف اولین خرید بنر موبایل

کفش های طبی چه ویژگی هایی دارد ؟

کفش های طبی چه ویژگی هایی دارد ؟
هر یک از اعضای بدن مسئولیتی بر عهده دارند بعضی از اعضا همانند قلب نقش حیاتی و اساسی دارد اما پا با وجود اینکه عضوی حیاتی نیست اما قلب دوم نام گرفته است چرا که حرکت و تحرک آدمی بر روی پاهای او است.
پس سلامتی و مراقبت از پاها از اهمیت بسیاری برخوردار است آن چه که با سلامت پاها مستقیم در ارتباط است و سلامت پاها را تضمین می‌کند انتخاب کفش مناسب و درست است.
انتخاب یک کفش مناسب راحتی و احساس خوشایندی را برای فرد به ارمغان می‌آورد چرا که منجر به بهبود و رفع دردهای ناشی از راه‌ رفتن و تحرک زیاد می شود و در نهایت به سبک زندگی سالم و جلوگیری از بیماری های پا و کمر درد می انجامد.
اگر بخواهیم یک انتخاب مناسب داشته باشیم کفش طبی بهترین گزینه است به نحوی که پاها برای ادامه حیاتی سالم و سر زنده به استفاده از کفش طبی نیازمندند.
برای اینکه یک کفش طبی مناسب انتخاب کنید و ویژگی های آن را بشناسید در ادامه این مطلب با ما همراه باشید.

1. کفش طبی مناسب انعطاف پذیر است :

کفش های انعطاف پذیر طبی باعث وارد شدن فشار کمتری نسبت به بقیه کفش ها به پاها می‌شوند چرا که کفش های انعطاف پذیر نیروی افراد را که روی پاهای آن هاست جذب می‌کند و با یک کفش طبی مناسب در طول شبانه روز می توانید ساعت بیش تری را بگذرانید.

2. کفش طبی مناسب دارای پاشنه مستحکم و در عین حال نرم است :

پاشنه کفش از آن جهت که روی تعادل کفش و در نهایت ایستادن فرد نقش دارد باید پاشنه کفش طبی که انتخاب می‌کنید مستحکم و نرم باشد اگر پاشنه کفش مستحکم باشد پاشنه کفش به جهت های مختلف حرکت نمی‌کند و در نتیجه به پاها آسیب هایی از پیچ خوردگی مچ پا وارد نمی‌شود.

3. کفش طبی متناسب با سایز پاهای فرد باشد :

کفشی را انتخاب کنید که حدود ۵ تا ۶ میلی متر فضای آزاد داشته باشد چرا که پوست نیاز به تنفس دارد و باید با این فضا تنفس کافی برای پوست پاها انتخاب شود در نهایت باید به نحوی باشد که انگشتان قابل حرکت باشند.

4. دقت به پاشنه کفش بسیار حائز اهمیت است :

پاشنه کفش باید یک حد معمول داشته باشد چرا که کفشی که بدون پاشنه است به زانو و کمر فشار وارد می‌شود و همچنین اگر پاشنه کفش از یک حد معمول بالاتر باشد باعث آسیب دیدن پنجه و قوس پا می‌شود. اندازه پاشنه کفش طبی مناسب باید بین ۲ تا ۵ سانتی متر باشد

5. کفش طبی مناسب برخوردار بودن از کفی محکم :

آدمی روزانه بر روی انواع سطوح صاف و ناهموار راه می‌رود و با اشیاء مختلفی برخورد می‌کند باید هنگام انتخاب کفش طبی مناسب به این نکته توجه داشته باشید کف کفش به اندازه کافی محکم باشد که شما را از آسیب های احتمالی در امان نگه دارد.

6. کفش طبی مناسب مواد زائد درون خود ندارد :

برای انتخاب یک کفش طبی مناسب درون کفش را با دست لمس کنید و به این نکته توجه داشته باشید که دارای مواد زائد ‌و قسمت های اضافی نباشد که پاها را اذیت کند.

7. کفش طبی مناسب دارای یقه و زبانی نرم :

آن قسمت که اطراف مچ پا را فرا می‌گیرد یقه کفش نام دارد و آن قسمت که در زیر بند کفش قرار می‌گیرد زبانی کفش نام دارد برای اینکه فشار کمتری به پاها وارد شود و باعث آسیب رساندن به پاها به دلیل زبری نشوند باید نرم و لطیف باشند.

8. کفش طبی مناسب، نفس کش است :

کفش طبی مناسب به گونه ای است که از عرق کردن و تعریق پاها جلوگیری می‌کند پس جنس رویی آن باید از جنسی باشد که حالت تهویه داشته باشد.

کفش های طبی چه ویژگی هایی دارد ؟

اگر یک کفش طبی مناسب انتخاب کنید فواید بسیاری را به پاها و سلامت خود می رسانید که از جمله این فواید می توان به موارد زیر اشاره کرد :

الف ) محافظت از پاها :

استفاده از کفش طبی مناسب در طولانی مدت و به طور مرتب در بهبود بخشیدن درد پاهای شما موثر است و سلامتی پاهای شما را به ارمغان می‌آورد.

ب ) گردش خون را بهبود می بخشد :

خون که در رگ ها در حال گردش است باید برای این گردش یک فضای آزاد در اختیار داشته باشد و یک کفش طبی مناسب این فضای آزادانه را فراهم می‌کند که منجر به کاهش درد پاها می‌شود و راحتی بیش تری را برای فرد به ارمغان می آورد.

دیدگاهتان را بنویسید

ورود و ثبت نام
برای ادامه شماره موبایل را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد
منو
فروشگاه
0 موارد سبد خرید