10 درصد تخفیف اولین خرید بنر موبایل

نحوه یا روش شست شوی لباس کودکان و نوزادان

روش شست و شوی لباس کودکان و نوزادان
پوست نوزادن و کودکان نسبت به بزرگسالان دارای لطافت بیشتری بوده و حساس تر است در نتیجه باید در مراقبت از پوست نوزاد و کودک خود خساس تر و کوشا باشید. یکی از روش های مراقبتی از پوست کودک خود، مراقبت و نگهداری صحیح لباس کودک است. لباس نوزادان و کودکان مترادف است با تمیزی و لطافت از آن جهت که پوست کودک حساس است تمیز بودن لباس کودکان برای والدین بسیار حائز اهمیت است.
لباس نوزادان و کودکان اگر تمیز باشد احساس خوشایندی به خود او و والدین او منتقل می‌شود که می‌تواند موجب نشاط بیشتر کودک شود. اگر لباس نوزادان و کودکان دچار آلودگی و چرک شده باشد ممکن است باعث بروز حساسیت های پوستی و مشکلات پوستی برای نوزاد و کودک شود.
همچنین استفاده از شوینده های نامناسب و روش نادرست شست و شوی لباس نوزادان و کودکان موجب تحریک و خارش پوست آنان می‌شود. که نگرانی هایی را برای والدین به وجود می‌آورد. اما با روش شست و شوی صحیح لباس نوزادان و کودکان می توانید از پوست نوزادان و کودکان خود مراقبت کنید‌.
برای آگاهی بیش تر و کامل تر از روش شست و شوی لباس نوزادان و کودکان خود و همچنین دغدغه تحریک پوست کودک رفع شود و آن ها پوست سالمی داشته باشند در ادامه این مطلب با ما همراه باشید.

1. شست و شوی لباس نو قبل از پوشاندن آن به کودکان :

قطعاً هر والدینی از خرید لباس برای نوزادان و کودکان خود احساس خوشایندی و رضایتمندی خواهند داشت اما بعد از خرید لباس باید به این نکته توجه داشت که نو بودن لباس مساوی با تمیز بودن آن لباس نیست زیرا لباس که در فروشگاه لباس فروشی قرار می‌گیرد ممکن است توسط افراد مختلفی پرو شده باشد و یا افراد مختلف برای فهمیدن جنس لباس و … به آن دست زده باشند.
همچنین برای اینکه ظاهر لباس های نو تا رسیدن به دست خریدار حفظ شود از مواد شیمیایی استفاده می‌شود احتمال آسیب رساندن به پوست کودکان را دارد.
برای جلوگیری از انتقال آلودگی ها به پوست کودکان و حفظ سلامتی پوست آن ها لباس ها را قبل از به تن کردن کودکان برای اولین بار شست و شو دهید.

روش شست و شوی لباس کودکان و نوزادان

2. از شوینده ی مناسب برای شست و شوی لباس کودک استفاده شود :

در انتخاب شوینده مناسب برای شست و شوی لباس کودکان باید نکاتی را رعایت کرد :
• مایع شست و شو از آن جهت که به هنگام آبکشی به راحتی از روی لباس شسته می‌شود برای شست و شوی لباس کودک گزینه مناسب تری است در انتخاب مایع شست و شو دقت کنید که مایعی انتخاب کنید که فاقد اساس ، رنگ و بو باشد.
• پودر دستی که انتخاب می‌کنید نیز باید فاقد رنگ، بو، آنزیم و مایع سفید کننده لباس باشد.
• مقدار شوینده ای که برای شست و شوی لباس استفاده می‌کنید باید با توجه به لیبل ( راهنمای لباس ) و میزان چرک لباس باشد.
• در صورت شست و شوی لباس کودک با پودر دستی باید پودر دستی مناسبی را انتخاب کرد تا با انجام این کار از ابتلا کودک به حساسیت های پوستی جلوگیری شود.
• برای جلوگیری از ماندن آثار حاصل از شست و شوی لباس ، در آبکشی لباس دقت و حوصله کافی داشته باشید.
• گران بودن شوینده لباس کودک به معنای بهتر بودن آن نیست.

3. چگونگی از بین بردن انواع لکه روی لباس :

نحوه ی از بین بردن هر یک از لکه ها بر روی لباس کودک بسته به نوع لکه است به طوری که برای از بین بردن بعضی لکه ها به وقت و زمان بیش تری احتیاج هست.

الف ) پاک کردن لکه ادرار و مدفوع از لباس نوزادان و کودکان :

برای پاک کردن لکه های ناشی از ادرار و مدفوع از روی لباس نوزادان و کودکان نباید تامل کرد و به محض ایجاد لکه سعی در پاک کردن لکه های ادرار و مدفوع از روی لباس کرد.
• برای پاک کردن این لکه ها باید از پاک کننده های حاوی آمونیاک استفاده کرد به طوری که آمونیاک را رقیق کرد و سپس لباس را به وسیله آن شست و شو داد.
• مورد دیگری که به از بین بردن این لکه ها کمک می‌کند استفاده از پودر ماشین لباسشویی حاوی آنزیم است‌ در پایان شست و شو لباس به خوبی آبکشی شود تا هیچ گونه لکه ای بر روی آن باقی نماند.

ب ) پاک کردن لکه غذا از لباس نوزادان و کودکان :

• آن چه که با لکه های ناشی از غذا بر روی لباس کودکان حمله می‌کند شوینده های حاوی آنزیم است چرا که آنزیم ها به جنگ لکه ها می‌روند و آن را نابود می‌کنند و به عبارت دیگر از بین می‌برند اما از آن جهت که پوست کودک نازک و حساس است و برای اینکه توسط آنزیم ها دچار حساسیت نشود پس از از بین رفتن لکه ها لباس ها را بار دیگر با شوینده ای فاقد آنزیم بشویید.
• در شرایطی که لباس کودک آغشته به روغن شود باید به این روش اقدام کنیم که : در ابتدا مقداری نشاسته را بر روی لکه های روغن روی لباس بریزید با انجام این کار روغن از روی لباس پاک می‌شود و جذب نشاسته می‌شود بعد از گذشت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه لباس را با شویندهای مناسب بشویید.
• محلول آب و الکل به از بین بردن لکه های ناشی از غذا روی لباس کودکان کمک شایانی می‌کند.

نکات کلی در ارتباط با شست و شوی لباس کودکان :

• به محض ظاهر شدن لکه روی لباس کودک اقدام به تمیز کردن آن کنید و برای تمیز کردن لباس آن را به وقت دیگری موکول نکنید.
• وقتی که می‌خواهید لباس کودک خود را به وسیله ماشین لباسشویی شست و شو دهید از مایع نرم کننده و یا شوینده معطر استفاده نکنید. همچنین قبل از انداختن آن ها برای شست و شو در ماشین لباسشویی لکه آن ها بهتر است از بین ببرید.

 

• قبل از اقدام به شست و شوی لباس به لیبل ( راهنمای درج شده بر روی لباس ) دقت کنید و با توجه به موارد نوشته شده از قبیل دما و … لباس را شست شو دهید.
• از شوینده هایی نظیر مایع سفید کننده نباید برای شست و شوی لباس کودک استفاده کرد.
• برای خشک کردن لباس کودک خود بعد از شست و شو آن ها را در هوای آزاد قرار دهید تا خشک شوند.

روش شست و شوی لباس کودکان و نوزادان

• برای اینکه سلامتی کودک خود را حفظ کنید از شستن لباس ها با کهنه ی کودک خود جلوگیری کنید.
و در نهایت در صورت بروز حساسیت به پزشک مراجعه کنید.

# روش شست و شوی لباس کودکان و نوزادان

دیدگاهتان را بنویسید

ورود و ثبت نام
برای ادامه شماره موبایل را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد
منو
فروشگاه
0 موارد سبد خرید