لباس

چگونه شلوار جین مناسب خود را انتخاب کنیم ؟

امروزه آن چه که نسبت به گذشته اهمیت بیشتری پیدا کرده است استایل و نحوه پوشش هر فرد است چرا که اگر فرد یک استایل درست و مناسبی داشته باشد به ظاهر خود زیبایی و جذابیت بیشتری می بخشد علاوه بر این در کنار زیبایی و جذابیت از آراسته بودن احساس خوشایندی به خود و اطرافیان خود خواهد بخشید پس داشتن یک استایل زیبا هدیه ای برای ظاهر و روح هر فرد است.
از بین انواع استایل و نوع لباس ، لباس های جین از جمله شلوارهای جین از گذشته تا کنون طرفداران بسیاری داشته و روز به روز هم بیش تر می شود به طوری که می‌توان گفت پوشیدن شلوارهای جین هیچ گاه قدیمی نمی‌شود و شما با پوشیدن شلوارهای جین همواره می توانید به روز باشید و استایل جذاب و زیبایی داشته باشید.
شلوارهای جین ، از آن دسته شلوارهایی هستند که می‌توان برای داشتن یک استایل زیبا و جذاب به آن ها اعتماد کرد. برای اینکه شلوار جین یک استایل زیبا برای شما بسازد و اندام زیبایی داشته باشید باید به هنگام انتخاب شلوار جین اصولی را رعایت کرد برای آگاهی از این اصول و رعایت آن ها در ادامه این مطلب با همراه باشید.

1. به جای سایز نوشته شده بر روی شلوار اولویت را اندازه بودن آن بر تن خود قرار دهید :

بر روی هر یک از انواع شلوار جین لیبل آن درج شده است که مشخصات این شلوار اعم از سایز آن را داراست لیبل هر شلوار جین با وجود اینکه اطلاعات خوبی را برای خرید در دست خریدار قرار می‌دهد اما باید به این نکته توجه داشت که هر تولیده کننده ممکن است تعاریف متفاوتی از سایز لباس داشته باشند و آن چه که در یک نوع دیگر سایز شماست ممکن است در شلوار جین سایز شما نباشد و بزرگ تر یا کوچک تر باشد و با توجه به اینکه یک نمودار جهانی برای سایز وجود ندارد بهتر است هنگام خرید و انتخاب شلوار جین یک سایز بزرگ تر و یک سایز کوچک تر از سایز خود با خود به اتاق پرو به همراه داشته باشید. و آن را در تن خود ببینید تا مشاهده کنید کدام یک به اندام شما بهتر نشسته و زیبایی شما را بیش تر کرده است

2. انتخاب یک شلوار جین کارآمد و مناسب همه شرایط :

از آن جهت که شلوار جین قابلیت پوشیده شدن در هر شرایطی را دارد و اگر بخواهیم یک شلوار جین انتخاب کنیم که کارآمد تر باشد باید یک شلوار جین به رنگ تیره انتخاب کنیم چرا که رنگ های تیره رنگ هایی هستند که همه کاره و آدابی تر هستند و می توان به هنگام گردش و یا در موقعیت های رسمی نیز از آن ها استفاده کرد.

 

3. در انتخاب شلوار جین به ضخامت پارچه شلوار جین دقت شود :

در مورد پارچه های شلوار جین قانونی وجود دارد که بر اساس آن قانون هر چه بافت پارچه از ضخامت و استحکام بیش تری برخوردار باشد و تار و پودهای آن کمترین فاصله را با هم داشته باشند آن پارچه از دوام بیش تر و کیفیت بالاتری برخوردار خواهد بود.
برای مطمئن شدن از با کیفیت بودن و بادوام شلوار جینی که می‌خواهید انتخاب کنید راه دیگری نیز وجود دارد و آن هم تشخیص با کیفیت و بادوام بودن شلوار جین بسته به وزن آن است یعنی اگر وزن آن بالای ۳۴۰ گرم باشد می‌توان آن را در شلوارهای جین ضخیم و با کیفیت قرار داد.
به هنگام تابستان که می‌خواهید یک جین نازک انتخاب کنید می توانید از شلوارهای جین به وزن کمتر از ۳۴۰ گرم را مد نظر قرار دهید البته فقط در فصل تابستان که هوا گرم است.

4. در انتخاب شلوار جین به حالت کشسانی شلوار جین دقت شود :

اگر تناسب اندام خود بعد از پوشیدن شلوار جین برایتان اهمیت دارد و می‌خواهید علاوه بر زیبایی شلوار جین اندام متناسب با آن هم داشته باشید جین های کشی مناسب ترین گزینه است علاوه بر این فرد با پوشیدن این شلوارهای جین کشی احساس راحتی بیش تری نیز خواهد داشت.

در انتخاب شلوار جین کشی هم نکاتی وجود دارد :

حالت کشسانی شلوار جین کشی باید تا یک حد معمول و وسط باشد چرا که اگر کشسانی آن بیش تر از حد باشد شلوار جین از رده شلوار های جین خارج شده و بیش تر حالت شلوار لگ جذب به خود می‌گیرد.

شلوار جین به انواع مختلفی دسته بندی می‌شود :

الف ) شلوار جین کلاسیک

اگر به دنبال یک شلوار جین هستید که به روز باشد و هیچ گاه قدیمی نشود شلوار جین کلاسیک بهترین گزینه است که باید حداقل یک شلوار جین کلاسیک در کمد لباس همه افراد وجود داشته باشد با پوشیدن شلوار جین کلاسیک یک استایل نیمه رسمی خواهید داشت شلوار جین کلاسیک معرف به سادگی در عین زیبایی است .

ب ) شلوار جین از نوع دمپا تنگ :

شلوارهایی با دمپای تنگ وجود دارند که از دسته شلواری های جین کشی هستند. که قابلیت این را دارند که جذب بدن شوند همچنین بعد از گذشت مدتی از پوشیدن این شلوارها فرم و شکل بدن فرد را به خود می‌گیرند و با اندام فرد متناسب می‌شوند. در دمپای این شلوارها طرح های متعددی از قبیل زیپ دار بودن ، دکمه دار بودن و … به کار می‌رود.

پ ) شلوار جین از نوع اسلش :

از شلوارهای جین اسلش برای دو نوع استایل ورزشی و اسپرت هم استفاده می شود. پارچه جین مورد استفاده برای تهیه این نوع شلوار جین پارچه های نازک هستند که به جین کاغذی هم معروفند که موجب راحتی در انجام فعالیت های ورزشی می‌شود.

ت ) شلوار جین از نوع گن دار :

برای خانم هایی که به تناسب اندام و زیبا به نظر رسیدن ظاهر خود اهمیت می‌دهند شلوار جین گن دار بهترین و مناسب ترین گزینه است چرا که این نوع از شلوار جین یک خطای دید ایجاد می‌کند و آن هم کشیده تر شدن و لاغر تر نشان داده شدن پایین تنه است شلوار جین گن دار به دلیل دارا بودن فاق بلند تر شکم را جمع می‌کند.

# انتخاب شلوار جین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *