10 درصد تخفیف اولین خرید بنر موبایل

چگونه کمد لباس مرتبی داشته باشیم ؟

مرتب کردن کمد لباس

وجود نظم در بین وسایل و اجزاء تشکیل دهنده ی هر خانه ای موجب آرامش است و انسان ها از مرتب بودن اجزاء خانه شان از جمله کمد لباس احساس خوشایندی خواهند داشت چرا که باعث نظم لباس ها می شود ، لباس ها بدون چروک و تمیز می مانند و قابلیت پیدا شدن سریع را خواهند داشت. برای اینکه یک کمد لباس مرتب داشته باشید که در طولانی مدت نظم خود را حفظ کند پس این مطلب را مطالعه کنید و تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید .

 مرتب کردن لباس ها در چند مرحله انجام می گیرد :

مرحله اول : خالی کردن کمد لباس و از صفر شروع کردن :

در مرحله اول الزم است که لباس ، کفش ، اکسسوارات و هر آن چه که در کمد است را از داخل کمد بیرون بیاورید و آن را خالی از هر گونه وسایل کنید و آن ها رو روی تخت یا سطحی تمیز قرار دهید. سپس به وسیله ی یک دستمال مرطوب تمام قسمت های کمد را کاملا گرد ، غبار یا لکه ای بر روی آن باقی نماند.

 مرحله دوم : کنار گذاشتن لباس هایی که به آن ها نیاز ندارید :

 در هر کمد لباس ، لباس هایی پیدا می شود که در مدت طولانی است که آن ها را نپوشیده اید و به اصطلح دیگر قصد پوشیدن آن ها را ندارید ، یا لباسی هایی که سایز شما نیستند برای جلوگیری از گرفتن جای اضافی توسط این لباس در کمد، آن ها را از کمد خود بیرون بیاورید اگر نو هستند آن ها را به دیگران هدیه بدهید و اگر کیفیت اول یه خود را از دست داده اند آن ها را دور بریزید.

مرحله سوم : طبقه بندی لباس های داخل کمد و نظم دهی به لباس ها بر یک اساس خاص :

طبقه بندی درست و مناسب لباس ها در مرتب بودن کمد لباس تاثیر بسیاری دارد. مبنا را بر این قرار ندهید که لباس های فصول مختلف سال همه را با هم در کمد جای دهید زیر فضای زیادی را اشغال می کنند پس برای جلوگیری از این اتفاق لباس ها را بر اساس فصلی که می پوشید از هم جدا کنید به عنوان مثال لباس هایی را که در فصل گرم سال می پوشید و لباس هایی را که در فصل سرد سال می پوشید از هم تفکیک کنید.

لباس ها را بر مبنای رنگ از روشن به تیره و یا برعکس مرتب کنید.

در مرتب کردن کمد لباس ها این مبنا را در نظر بگیرید که لباس های ضروری و غیر ضروری را از هم جدا کنید لباس های مهمانی در یک قسمت و لباس های روزمره را در قسمت دیگر قرار دهید.
در طبقه بندی لباس ها نوع را نیز مورد توجه قرار دهید، شلوار ها ، پیراهن ها ، مانتوها و کاپشن ها هر کدام جداگانه و به صورت متوالی کنار هم قرار بگیرند.

مرحله چهارم : از آویزان کردن تمامی لباس ها خودداری کنید :

در کمد لباس سعی کنید که همه لباس ها را آویزان نکنید لباس های پشمی و پلیورها که با آویخته شدن فرم و حالت اولیه خود را از دست می دهند نباید آویزان شوند همچنین مایو ها، حوله ها و لباس های ورزشی را به جای اینکه آویزان کنید در یک کشو قرار دهید.
مرتب کردن کمد لباس

مرحله پنجم : طبقه بندی کردن کشوها :

در صورتی که تعداد کشوهای کمد شما کمتر هستند برای اینکه مرتب باشند و همه وسایل مورد نیاز را در خود جای دهند لباس ها را در داخل کشو براساس طبقه بندی جای دهید شکلی که لباس ها را تا می زنید همانند باشد لباس هایی که ضخیم هستند را در کشو قرار ندهید برای اینکه لباس ها در داخل کشو ها حجم کمتری را به خود اختصاص دهند آن ها به صورت رول جای گذاری کنید در ضمن شلوارهایی که خط اتو خود را از دست نداده اند بهتر است که آویزان شوند.

نکات تکمیلی :

برای اینکه بتوانید لباس های سبک و شال ها را آویزان کنید می توانید از گیره برای پشت در کمد یا دیواره های آن استفاده کنید.
اگر قسمت بالایی کمدتان جایگاه جداگانه دارد لباس هایی را که احتیاج ندارید می توانید درون یک جعبه و یا کیسه قرار دهید که اندازه یکسانی دارند و در قسمت بالایی کمد قرار دهید.
از سبدها و باکس ها برای نگهداری وسایل کوچک مانند کله ، دستکش و … استفاده کنید.
از اکسسوارات و زیورآلات برا ی زیبا کردن فضای کمد می توانید استفاده کنید و آن ها را در انتهای کمد پنهان نکنید.
برای اینکه کفش های بیشتری در کمد جای بگیرند آن ها را به صورت برعکس کنار هم قرار دهید.

# مرتب کردن کمد لباس

دیدگاهتان را بنویسید

ورود و ثبت نام
برای ادامه شماره موبایل را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد
منو
فروشگاه
0 موارد سبد خرید