کفش

آشنایی با روش های برای پاک کردن شوره از کفش

روش های برای پاک کردن شوره از کفش
هنگامی که اسم زمستان به گوش می‌خورد در ذهن ما شادی و برف بازی و بارش باران تداعی می‌شود که به دلیل این رحمت الهی زمستان به فصلی محبوب تبدیل شده است. در فصل زمستان برای جلوگیری از نفوذ سرما به بدن از کفش ها و بوت های گرم استفاده می‌شود. این کفش ها و نیم بوت ها با وجود این که این خاصیت مفید را دارند و مانع از نفوذ سرما به بدن می‌شوند اما این کفش ها هنگامی که در معرض یخ و برف قرار می‌گیرند به دلیل وجود موادی چون کلرید سدیم، کربنات کلسیم و کربن منیزیم در یخ و برف روی آن ها لکه ها و شوره های سفیدی ایجاد می‌شود.
در صورتی که مدت زمانی بگذرد و این شوره از روی کفش ها پاک نشوند موجب آسیب رساندن به پارچه کفش ها می‌شود. اما با به کارگیری روش های درست می‌توان لکه های ایجاد شده را از بین برد و زیبایی کفش های زمستانی را حفظ کرد.
تمیز کردن شوره و لکه های ایجاد شده بر روی کفش هایی که در فصل زمستان پوشیده می‌شوند امری ضروری است چرا که اگر تمیز نشوند با گذشت زمان لکه بر روی آن ها ماندگار می‌شود در نتیجه فرد با پوشیدن آن ها احساس ناخوشایندی را برای خود به ارمغان می آورد.
برای حفظ ظاهر اولیه ی کفش و پاک کردن شوره و لکه ها از روی کفش با استفاده از روش های درست و خانگی بدون اینکه به کفش ها آسیب برسانید در ادامه این مطلب با ما همراه باشید.

را های برای پاک کردن شوره از روی کفش

1. پاک کردن شوره به وسیله روزنامه :

بین مدت زمانی که لکه بر روی کفش می ماند و سخت تر شدن پاک شدن لکه رابطه مستقیمی وجود دارد به گونه ای که اگر لکه بر روی کفش خشک شود و مدت زمان زیادی بر روی کفش بماند پاک کردن آن به همان اندازه سخت و دشوار خواهد شد.
پس به محض اینکه کفش های زمستانی تان در معرض شوره قرار گرفت قبل از خشک شدن آن سعی در پاک کردن آن کنید. به گونه ای که هنوز لکه خشک نشده است و حالت رطوبت دارد لکه های اصلی را از بین ببرید در مرحله بعدی با استفاده از یک روزنامه قسمت های مختلف کفش را تمیز کنید.
اینکه برای خشک کردن کفش ها از حرارت و وسایل گرمایشی استفاده کنید باعث آسیب رساندن به بافت کفش می شود و سبب می شود که کفش ساختار اصلی خود را از دست بدهد پس از خشک کردن کفش ها به وسیله ی حرارت جلوگیری کنید.

2. پاک کردن شوره کفش چرم به وسیله آب و سرکه :

در اکثر مواقع که امکان دسترسی به لکه بر و تهیه آن ها از فروشگاه وجود ندارد بهترین روش جایگزین محلول سرکه و آب است که به راحتی در خانه قابل دسترسی است. مقدار این محلول آب و سرکه باید به نسبت به دو قسمت آب و یک قسمت سرکه می باشد. محلول سرکه سفید و آب منجر به جدا شدن و از بین رفتن شوره می شود.

3. پاک کردن شوره کفش جیر به وسیله مسواک :

به سبب تفاوت در بافت و ساختار کفش ها روش های پاک کردن شوره و لکه از آن ها نیز دارای تفاوت هایی است به گونه ای که برای تمیز کردن کفش جیر خود در ابتدا از مسواک هایی از جنس نایلونی استفاده کنید سپس در مرحله بعد به سراغ محلول رقیق شده ی آب و سرکه بروید به طوری که محلول رقیق شده ی سرکه و آب را بر روی قسمت خارجی کفش جیر خود بکشید.
هنگامی که به وسیله مسواک و سپس محلول رقیق شده ی سرکه و آب لکه و شوره ها از بین رفت، با استفاده از یک پارچه که تمیز و بدون زبری است روی کفش به آرامی بکشید.

روش های برای پاک کردن شوره از کفش

4. پاک کردن شوره کفش به وسیله اسپری ضد جذب شوره برف و باران :

در اینجا به این نکته مهم پی میبریم که پیشگیری بهتر از درمان است پس استفاده از اسپری های ضد جذب این پیشگیری را به عمل می آورد و از ایجاد شوره جلوگیری می کند. به گونه ای که با فاصله چند سانتی متری بر روی کفش به تعداد دو دفعه بر روی کفش اسپری کنید.

 

• طریقه خشک کردن کفش ها با روشی درست بعد از آن که لکه و شوره را از بین برد :

آن چه که در خشک کردن کفش بعد از لکه گیری وجود دارد و حائز اهمیت است این است که از قرار دادن کفش های خود در برابر گرمای مستقیم از جمله نور مستقیم خورشید و همچنین وسایل حرارتی و گرمایشی خودداری کنید چرا که باعث خراب شدن و کاهش طول عمر کفش های زمستانی می‌شود.
مناسب ترین و بهترین روش خشک کردن کفش های زمستانی این است که کفش ها را بعد از لکه گیری بر روی چند عدد برگ روزنامه قرار دهید و بگذارید در هوای متعادل خانه خشک شود این روند با وجود آن که روند خشک شدن در آن مدت زمان زیادی دارد اما کیفیت و ساختار کفش را تغییر نمی‌دهد و کفش ساختار و زیبایی اولیه ی خود را حفظ می‌کند.

# پاک کردن شوره از کفش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *