کفش

چگونه جیر جیر کردن کفش را برطرف کنیم ؟

برطرف کردن صدای جیرجیر کفش
یکی از صداهایی که در مکان های که ساکت است و موقعیت هایی مانند دانشگاه و محل کار توجه افراد را به خود جلب می‌کند و بر هم زننده سکوت محیط است صدای جیرجیر کفش است که این صدا برای افرادی که در محیط حضور دارند می‌تواند آزار دهنده باشد و احساس خجالت را برای خود فرد به وجود آورد. این مشکل را می‌توان با چند روش حل کرد و لازم نیست که کفشی که جیرجیر می‌کند را کنار گذاشت. در ادامه این مطلب با ما همراه باشید تا شما را با چند روش برطرف کردن جیر جیر کفش آشنا کنیم.

به چه علت کفش ها صدای جیرجیر می‌دهند ؟

اگر بدون جوراب و با پاهای برهنه ، پاهای خود را داخل کفش بگذارید هنگامی که شروع به راه رفتن می‌کنید بین پوست پای شما و سطح داخلی کفش اصطکاک ایجاد می‌شود که موجب می‌شود صدای جیرجیر به وجود بیاید.
در صورتی که جنس کفش شما چرم است و صدا می‌دهد به این علت است که کفش سایز پاهای شما نیست.
سطوح صاف مانند کاشی و یا سطوحی که از چوب سخت ساخته شده اند به دلیل اینکه صیقلی هستند در اغلب موارد موجب می‌شود کفش صدا دهد .
در هنگام ساخت کفش یا قسمت کفی آن ، احتمال دارد که داخل آن حباب هوا جمع شود و یا رطوبت داخل آن باشد در نتیجه موجب می‌شود که کفش صدای جیرجیر دهد.
اگر پاشنه کفش به درستی وصل نشده باشد و یا لق باشد در هنگام راه رفتن کفش صدای جیرجیر می دهد.
یا اینکه کفی کفش هایتان با یک شیء برخورد کرده باشد و در اثر این ضربه سوراخ کوچکی در کف کفش ایجاد شود و آسیب ببیند در نتیجه هنگامی که فرد راه می‌رود کفش صدای جیرجیر می‌دهد.
اگر جنس کفی کفش نامناسب باشد در اثر برخورد با سطوحی همچون کاشی صیقلی و سنگ اصطکاک به وجود می‌آید و صدای جیرجیر ایجاد می‌شود.
و همچنین اگر کفش شما کهنه باشد و صدا بدهد این صدا ناشی از کهنه بودن آن است.
استفاده زیاد از کفش ها موجب می‌شود که کفش ها خشک شوند و صدای جیر جیر بدهند.

برطرف کردن صدای جیرجیر کفش

روش های برطرف کردن جیرجیر کفش :

الف ) از گریس استفاده کنید:

استفاده از گریس برای کفش ها مزایای زیادی دارد از جمله اینکه با استفاده از آن می توانید صدای جیرجیر کفش هایتان را از بین ببرید.
گریس مانند یک عایق بندی عمل می‌کند و از نفوذ آب به داخل کفش ها جلوگیری می‌شود برای اینکه نگران این نباشید که رنگ گریس جلوه ی نامناسبی به کفش هایتان می‌بخشد می توانید از گریس های بی رنگ که کاربردی همانند گریس های رنگی دارند استفاده کنید.
استفاده از روان کننده های ابزار آلاتی همچون دستگاه های ورزشی ، باغبانی و نجاری که در ابزار فروشی ها قابل دسترسی هستند به از بین بردن صدای جیرجیر کفش ها کمک می‌کنند به نحوی که مقداری از روان کننده را در داخل کفش هایتان بریزید و روی تمامی قسمت های کفش پخش کنید قبل از انجام این کار کفی کفش را بیرون بیاورید و در مدت چند دقیقه در جای خنک بماند.

 

ب ) از روغن نارگیل استفاده کنید:

استفاده از روغن نارگیل به از بین بردن صدای جیرجیر کفش کمک می‌کند. برای رفع مشکل جیر جیر کفش ها مقداری پنبه یا پارچه تمیز به روغن نارگیل آغشته کنید سپس پارچه یا پنبه آغشته به روغن نارگیل را به زیر کفی کفش خود بمالید مقدار روغن نارگیل باید خیلی کم باشد و این عمل را تا برطرف کردن کامل صدای جیرجیر کفش تکرار کنید.

پ ) از سنباده برای کف کفش خود استفاده کنید:

کف کفش خود را با استفاده از سنباده ای که خیلی نرم است سنباده بکشید در ضمن سنباده باید خیلی نرم باشد تا کفش آسیب نبیند و سنباده کشیدن کف کفش ها به رفع صدای کفش کمک می‌کند.

ت ) از صابون های مخصوص کفش استفاده کنید:

صابون های مخصوص کفش که به نرم کردن کفش های شما کمک می کنند جهت رفع صدای جیرجیر کفش ها نیز می تواند مورد استفاده قرار بگیرند. که این صابون ها در فروشگاه ها موجود هستند و در صورت عدم دسترسی به صابون های مخصوص کفش می توانید از صابون های دیگر نیز استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.