لباس

معرفی تیشرت و پولوشرت و تفاوت بین این دو پیراهن

تفاوت تیشرت و پلوشرت

پوشاک از قدیم یکی از نیاز های اصلی انسان بوده و همواره انسان به دنبال پوشاک های بوده که بتواند خود را زیبا و مرتب نشان بدهد . در گذشته لباس انسان به چند دسته ساده ، اما امروزه چند صد دسته تقسیم می شود . ما در این مطلب می خواهیم به معرفی کامل تیشرت و پولوشرت بپردازیم .

تیشرت و پولوشرت جزء پیراهن های محبوب هستند که طرفداران زیادی دارند . اگر جزء افرادی که می خواهید که تفاوت تیشرت و پولوشرت تاریخچه آنها را بدانید پس تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

تیشرت چیست ؟

تیشرت ( T-shirt ) یکی از پیراهن های محبوب در میان زنان و مردان است . که به خاطر ذاحتی که دارد مورد توجه خیلی ها قرار گرفته است . هنگامی که به تیشرت نگاه می کنید یک طرح ساده ، بدون دکمه ، و آستین کوتاه دارد . در واقع طرح این لباس شکل حرف انگلیسی T  طراحی شده است .

این طرح پیراهن مناسب تابستان است و با طرح ساده و راحتی که دارد مورد پسند خیلی از افراد است . اما علاوه بر تابستان تیشرت را می توانید در فصول دیگر سال هم بپوشید .

پولوشرت چیست ؟

به نوعی تیشرت می گویند که دارایی یقه و دکمه باشد . پولوشرت ( polo shirt ) برخلاف تیشرت در هر دو مدل آستین بلند و آستین کوتاه تولید می شود . در واقع پولوشرت بیشتر در بین ورزشکاران گلف ، تنیس ، و چوگان استفاده می شود .

تفاوت تیشرت و پولوشرت

بین این دو پیراهن محبوب تفاوت زیادی وجود دارد . اولین تفاوت بین تیشرت و پولوشرت یقه و دکمه آنها است تیشرت یقه گرد و بدون دکمه و پولوشرت یقه برگردان و دو یا سه دکمه است . دومین تفاوت جنس آنها است پولوشرت بافتی سفت و تیشرت بافتی نرم تر نسبت به پولوشرت دارد . سومین تفاوت تنوع تیشرت در مدل و رنگ نسبت پولوشرت است و این تفاوت می تواند در انتخاب افراد تاثیر بگذارد . و آخرین تفاوت استایل رسمی تر پولوشرت نسبت به تیشرت است .

انتخاب بین این دو پیراهن نسبت به استایلی که شما انتخاب می کنید دارد . البته هنگام خرید تیشرت و پولوشرت حتما به تفاوت های این دو دقت کنید .

تاریخچه تیشرت

تیشرت یکی از پر مصرف ترین لباس جهان است که تاریخ چندانی ندارد . در واقع ایده تیشرت برگرفته از لباس زیر است که این لباس زیر به صورت یکسره در قرن نوزدهم طراحی شده و به دوقسمت بالا و پایین تنه تقسیم شده است .

نمونه های فعلی که الان در بازار می بینید برگرفته از لباس زیر است الان این نمونه به یکی از محبوب ترین لباس در جهان تبدیل شده و خریدران زیادی در جهان دارد .

تفاوت تیشرت و پلوشرت

تاریخچه پولوشرت

دو اظهار نسب به تاریخ پیدایش پولوشرت وجود دارد یکی اینکه پولوشرت اولین بار توط رنه لاکوست ( Rena Lacoste )  که یکی از بازیکنان تنیس و فرانسوی بود طراحی و تولید و آن را روانه بازار کرد .

اما عده ای معتقدند برای اولین بار این لباس در قرن 18 میلادی و در بازی های بین آمریکا و هنند در مانیپور هند و در شته بازی چوگان بازیکنان از این لباس به عنوان لباس رسمی از آن استفاده نمودند .

تیشرت و پولوشرت کدام یکی رو انتخاب کنم ؟

الیته انتخاب هر کدام بستگی به استایلی که شما می پوشید دارد . اگر دوست دارید استایلی اسپرت داشته باشید به شما پیشنهاد می کنیم تیشرت بپوشید و می توانید آن را با شلوار های جین و کتان بپوشید . البته اگر می خواهید استایلی نیمه اسپرت و مجلسی داشته باشید پولوشرت بپوشید . پولوشرت را می توانید با شلوار های جین و کتان و کفش های کتانی ( ست رسمی ) و شلوار های جین فیت بپوشید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *