لباس

معرفی کامل ژاکت و پلیور و تفاوت بین این دو

تفاوت بین ژاکت و پلیور

اغلب لباس ها مدل نزدیک به هم دارند ولی در واقع تفاوت های کوچک و کاربرد های متفاوتی دارند . پلیور و ژاکت از جمله لباس های هستند که مدل نزدیک به هم ولی تفاوت های با یکدیگر دارند . ما در این مطلب به معرفی ژاکت و پلیور و تفاوت های بین این دو می پردازیم پس تا انتهای این مطلب با من همراه باشید .

ژاکت چیست ؟

ژاکت یکی از لباس پر کاربرد ، گرم و بافتنی است که از بدن در برابر سرما محافظت می کند . ژاکت لباسی آستین بلند و جلو باز است که با دکمه و زیپ بسته می شود و از کمر تا زیر گردن کشیده شده است . این لباس بافتنی از نخ های مانند پشم ، نایلون ، پنبه ساخته می شود . . ژاکت می توانید بهترین انتخاب برای پوشیدن در فصل زمستان باشد .

تاریخچه ژاکت

ژاکت یکی از لباس های قدیمی که قدمت زیادی دارد . ژاکت اولین بار در جزیره گرنزی و توسط همسران ماهیگران که در انجا زندگی می کردند بافته شد و آن را به عنوان یک لباس گرم پوشیدند . و با گذشت زمان این لباس خیلی مورد توجه قرار گرفت و در اوسط قرن نوزدهم توسط ملونان ، بازیکنان گلف و چوگان ، ارتش و کادر نیروی دریایی از آن استفاده می کردند . اما در اواخر قرن نوزدهم این لباس بیشتر در بین مردم رواج پیدا کرد و مردم آن را به عنوان لباس بیرون می پوشیدند و امروزه ژاکت به یکی از بخش های مهم مد تبدیل شده است .

پلیور چیست ؟

پلیور لباس بافتنی ور بر خلاف ژاکت جلو بسته می باشد . این لباس بافتنی و گرم و مناسب برای فصل پاییز و زمتان می باشد . این لباس بافتنی را می توانید به تنهایی یا روی لباس دیگر بپوشید . این لباس مدل های مختلفی البته در یقه دارد که بنا سیقله افراد و استایل محبوب هستند که شامل : یقه گرد ، یقه هفت ، یقه اسکی ، یقه آرشا و یقه ایستاده می شود .

تفاوت بین ژاکت و پلیور

پلیور و ژاکت هر دو لباسی برای گرم نگه داشتن بدن هستند و اولین بارز ترین تفاوت بین این دو جلو باز و بسته شدن آن است  ( پلیور جلو باز و ژاکت جلو بسته است ) . و دومین تفاوت دیگر این دو لباس نحوه پوشیدن آن است ژاکت از طرف جلو و به صورت دکمه و زیپی پوشیده می شود ولی پلیور از روی سر و به صورت یقه هفت و گرد پوشیده می شود . وا ما تفاوت سوم سبک تر بودن پلیور نسبت به ژاکت است .

راهنمای خرید پلیور و ژاکت

شاید این سوال برایتان پیش آماده باشد که کدام یک برای من مناسبه یا کدام یک را انتخاب و در هنگام خرید این دو لباس به چه نکاتی توجه کنم ما درا ادامه این مطلب به همه این سوالات پاسخ دادیم . البته انتخاب پلیور و ژاکت به نوع سلیقه و استایلی که دوست دارید بستگی دارید البته در ادامه مطلب به آن می پردازیم که چگونه هر کدام لباس با چه لباسی ست کنید . اما هنگام خرید پلیور و ژاکت باید به نکاتی مانند نوع جنس ، سایز و کیفیت آن توجه کنید . البته قیمت هم مهم است .اگر می خواهید این محصولات را با این ویژگی خریداری کنید لباس های استوک می تواند بهترین انتخاب برای شما باشند چون لباس های استوک از نظر قیمت ، کیفیت و نوع جنس مناسب هستند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.