10 درصد تخفیف اولین خرید بنر موبایل

چگونه انواع لکه را از روی لباسمان پاک کنیم ؟

پاک کردن انواع لکه از روی لباس

برخی از ما لباس هایی داریم که خیلی به آنها اهمیت می دهیم و همیشه دوست داریم آنها را بپوشیم اما گاهی اوقات با یک اتفاق ناگوار مواجه می شویم و آن هم بنا بر دلایلی لکه دار شدن لباس هایمان است . در این مواقع نمی دانیم چه کار هایی انجام دهیم و برخی افراد هستند که برای پاک کردن این لباس کلا سرد می شوند ولی ما در این مطلب می خواهیم شما را راهنمایی کنید که چگونه انواع لکه را از روی لباس هایتان پاک کنید .

1. پاک کردن لکه چمن از روی لباس

این مشکل سه راه حل دارد که شما می توانید به وسیله این سه راه به راحتی این لکه را پاک کنید .
الف ) مورد اول استفاده از شویند ها است شما باید آنجایی که لکه چمن در آن قرار دارد را مواد شویند بمالید و جای لکه چمن را به هم بمالید تا تمیز شود .
ب ) سرکه رقیق شده را می توانید برای پاک کردن یا ازبین بردن باقی مانده رنگ روی لباس استفاده کنید .
ج ) و در آخر اگر این لکه طوری بود که پاک نشد می توانید از الکل صنعتی استفاده کنید .

2. پاک کردن لکه شکلات از روی لباس

برای پاک کردن لکه شکلات از روی لباس، راه هایی مختلفی وجود دارد که ما یکی از آن هارا ذکر می کنیم . برای پاک کردن لکه شکلات از روی لباس در مرحله اول باید شکلات های اضافی را از روی لباس برداریم و مرحله بعد قبل از اینکه شروع به پاک کردن لکه کنیم روی قسمتی که شکلات ریخته شده است مواد شوینده بریزیم شما می توانید از یک مسواک هم برای پخش کردن مواد شویند استفاده کنید یا اینکه به آرامی پارچه را به هم بمالید بعد از این کار بگذارید پارچه تا پنچ دقیقه همانطوری بماند و در مرحله آخر پارچه را با آب گرم با درجه حرارت بالا بشویید .

3. پاک کردن لکه عرق

برای حل این مشکل یک راه حل خیلی ساده وجود دارد و آن هم استفاده از لکه بر ها است و قبل از اینکه لباس ها را به منظور از بین بردن لکه عرق بشوید از لکه بر ها استفاده کنید و طبق دستور عملی که روی لکه بر نوشته شده بگذارید کمی روی آن بماند و بعد پارچه را در آب گرمی که توصیه شده بگذارید و همراه با شوینده های آنزیم دار و سفید کننده آن را بشوید .
گاهی بعد از استفاده از این مورد که در بالا ذکر کردیم کمی از لکه باقی می ماند که شما می توانید با استفاده از سرکه رقیق شده باقی مانده لکه را پاک کنید .

4. تمیز کردن لکه آدامس

شما برای اینکه لکه آدامس را روی لباس خود پاک کنید باید لباس خود را در داخل یخچال فریزر بگذارید اگر امکان این کار برای شما وجود ندارد می توانید از چند تکه یخ استفاده و آن را روی آدامس بگذارید تا آدامس سفت و سخت شود و بعد به آرامی آدامس را از آن جدا کنید .
پاک کردن انواع لکه از روی لباس

5.پاک کردن لکه میوه

ابتدا باید لباس را در آب سرد شستشو دهید و بعد بر روی قسمتی از لباس که لکه میوه است پودر اضافه کنید و این را در نظر داشته باشید که کامل جایی که لکه روی ان است پوشانده شود و بعد بگذارید لباس به مدت 20 دقیقه همین طوری بماند و در آخر آن را با آب گرم شستشو دهید .

6. پاک کردن لکه خون

برای پاک کردن لکه خون شما در مرحله اول آن را در آب سرد خیس کرده و بعدا با انگشتان دست سایش دهید . البته این را هم در نظر بگیرید که به اندازه لکه خون شاید لازم باشد که آب را به علت خون صورتی شده باشد مجبور باشید چند بار آن را عوض کنید و در مرحله آخر لکه را پاک کرده و دوباره آن را در آب سرد خیس کنید .

7. تمیز کردن لکه گل

اگر لباس هایتان آغشته به گل شده است صبر کنید تا کاملا گل خشک شود و بعدا بر روی آن دست یا برس بکشید تا گل از لباس جدا شود و بریزد . از شویند های ملایم یا پاک کننده های نرم و میزانی آب بهره بگیرد و پارچه را به آرامی بمالید تا کف بر روی لباس تشکیل شود . اگر بعد از آن که لباس شستشو دادید و آبکشی کردید دیدید لکه هایی بر روی آن باقی مانده است می توانید از سرکه و میزانی آب و همچنین آن را با شوینده های آنزیم دار شستشو دهید تا باقی مانده لکه از بین برود .

دیدگاهتان را بنویسید

فروش ویژه:
ورود و ثبت نام
برای ادامه شماره موبایل را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد
منو
فروشگاه
0 موارد سبد خرید