لباس

چند توصیه ساده برای از بین بردن بوی بد لباس

بوی بد لباس

ما انسان ها به زیبایی ظاهری و لباسی که می پوشیم خیلی اهمیت می دهیم و همیشه سعی می کنیم بهترین لباس ها را بپوشیم . اما گاهی اوقات با یک اتفاق ناگوار مواجه می شویم و آن بوی بد لباسی است که می پوشیم. بوی بد لباس می تواند بنا بر دلایلی مانند سیگار کشیدن ، قلیان و در معرض آنها قرار گرفتن ، دود آتش ، عرق کردن ، بوی بنزین و بوی مواد نفتی باشد .

اما شاید فکر کنید که این مشکل با یک شستن ساده حل شود اما گاهی اوقات این طور نیست و لباس ها با وجود شسته شدن آن بازم بوی نامطلوبی دارند . ما در این مطلب می خواهیم که به شما چند راه حل ساده و کاربردی برای از بین بردن بوی بد لباس تان توصیه کنیم . پس با ما همراه باشید .

1.سرکه یک انتخاب خوب

سرکه خاصیت های زیادی دارد سرکه یک ضدعفونی عالی برای از بین بردن کپک لباس و بوی بد ان است . شما می توانید یک لیوان سرکه را به محفظه ماشین لباسشویی خود اضافه کنید و آن را روی سریع ترین دور ماشین لباسشویی بگذارید . هنگامی که دور آخر یعنی وقت آبکشی رسید یک لیوان دیگر هم به آن اضافه کنید . و در آخر می بینید که بوی بد لباس ها از بین رفته و هیچ بوی بد حس نمی کنید .

2.جوش شیرین یک راه حل ساده و کاربردی

اگر می خواهید از بوی بد لباس ها نجات پیدا کنید حتما از جوش شیرین استفاده کنید . شما یک لیوان جوش شیرین را با پودر ماشین لباسشویی اضافه و استفاده کنید . این کار باعث از بین رفتن بوی بد لباس و کپک ها و در نهایت با تمیز شدن لباس ها می شود .

3.خشک کردن لباس ها در هوای آزاد

گاهی بعد از شستشوی لباس ها بوی کپک و رطوبت می دهند در این مواقع بهترین کار  و راه حل خشک کردن لباس ها در هوای آزاد است . لباس ها باید بین 1 تا 2 ساعت در هوای آزاد پهن کنید تا بوی رطوبت آن به طور کامل از بین برود.

4.زیاد از مواد شوینده استفاده نکنید .

مواد شوینده نقشی مهم در تمیز شدن لباس ها دارند . اما استفاده زیاد از آنها می تواند به ضرر لباس ها و باعث افزایش بوی بد آن شود . هنگام استفاده زیاد از شوینده ها مقداری از آنها روی لباس باقی می ماند که باعث افزایش یوی رطوبت و به افزایش رشد کپک کمک می کند . پس بیش از حد استفاده کردن از لباس مبنی بر تمیز شدن لباس ها نیست پس تا تا جایی که امکان دارد از مقدار قابل توجهی استفاده کنید . البته نقش کیفیت مواد شوینده هم نگذریم و باید دقت که از مواد شوینده با کیفیت استفاده کنید .

5.لطفا ماشین لباسشویی را تمیز کنید .

گاهی اوقات بوی بد لباس ناشی از خود ماشین لباسشویی است . در واقع داخل سوراخ های لباسشویی و لاستیک و محفظه پودر آن محلی برای رشد کپک ها و قارچ ها است پس پس حتما به آن توجه کنید البته این مشکل یک راه حل دارد شما با برای بر طرف کردن این مشکل از آب گرم و کمی سرکه استفاده کنید تا این آلودگی ها از بین بروند .

از بین بردن بوی بد لباس

6.دمای آب را تنظیم کنید .

حتما به دمای آب دقت کنید چون اگر آب ماشین لباسشویی سرد باشد باعث حل شدن پودر در خود و در نتیجه باعث ایجاد لک های روی لباس می شود و لباس خوب تمیز نمی شود . پس باید به در جه آب دقت و آن را روی 65 درجه بگذارید این دما بهترین حالت برای سشتشوی لباس است . البته باید این هم ذکر شود که پودرهای مخصوص آب سرد وجود دارند که می توانید از آن استفاده کنید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *