10 درصد تخفیف اولین خرید بنر موبایل

چند توصیه ساده برای از بین بردن بوی بد لباس

بوی بد لباس

ما انسان ها به زیبایی ظاهری و لباسی که می پوشیم خیلی اهمیت می دهیم و همیشه سعی می کنیم بهترین لباس ها را بپوشیم . اما گاهی اوقات با یک اتفاق ناگوار مواجه می شویم و آن بوی بد لباسی است که می پوشیم. بوی بد لباس می تواند بنا بر دلایلی مانند سیگار کشیدن ، قلیان و در معرض آنها قرار گرفتن ، دود آتش ، عرق کردن ، بوی بنزین و بوی مواد نفتی باشد .

اما شاید فکر کنید که این مشکل با یک شستن ساده حل شود اما گاهی اوقات این طور نیست و لباس ها با وجود شسته شدن آن بازم بوی نامطلوبی دارند . ما در این مطلب می خواهیم که به شما چند راه حل ساده و کاربردی برای از بین بردن بوی بد لباس تان توصیه کنیم . پس با ما همراه باشید .

1.سرکه یک انتخاب خوب

سرکه خاصیت های زیادی دارد سرکه یک ضدعفونی عالی برای از بین بردن کپک لباس و بوی بد ان است . شما می توانید یک لیوان سرکه را به محفظه ماشین لباسشویی خود اضافه کنید و آن را روی سریع ترین دور ماشین لباسشویی بگذارید . هنگامی که دور آخر یعنی وقت آبکشی رسید یک لیوان دیگر هم به آن اضافه کنید . و در آخر می بینید که بوی بد لباس ها از بین رفته و هیچ بوی بد حس نمی کنید .

2.جوش شیرین یک راه حل ساده و کاربردی

اگر می خواهید از بوی بد لباس ها نجات پیدا کنید حتما از جوش شیرین استفاده کنید . شما یک لیوان جوش شیرین را با پودر ماشین لباسشویی اضافه و استفاده کنید . این کار باعث از بین رفتن بوی بد لباس و کپک ها و در نهایت با تمیز شدن لباس ها می شود .

3.خشک کردن لباس ها در هوای آزاد

گاهی بعد از شستشوی لباس ها بوی کپک و رطوبت می دهند در این مواقع بهترین کار  و راه حل خشک کردن لباس ها در هوای آزاد است . لباس ها باید بین 1 تا 2 ساعت در هوای آزاد پهن کنید تا بوی رطوبت آن به طور کامل از بین برود.

4.زیاد از مواد شوینده استفاده نکنید .

مواد شوینده نقشی مهم در تمیز شدن لباس ها دارند . اما استفاده زیاد از آنها می تواند به ضرر لباس ها و باعث افزایش بوی بد آن شود . هنگام استفاده زیاد از شوینده ها مقداری از آنها روی لباس باقی می ماند که باعث افزایش یوی رطوبت و به افزایش رشد کپک کمک می کند . پس بیش از حد استفاده کردن از لباس مبنی بر تمیز شدن لباس ها نیست پس تا تا جایی که امکان دارد از مقدار قابل توجهی استفاده کنید . البته نقش کیفیت مواد شوینده هم نگذریم و باید دقت که از مواد شوینده با کیفیت استفاده کنید .

5.لطفا ماشین لباسشویی را تمیز کنید .

گاهی اوقات بوی بد لباس ناشی از خود ماشین لباسشویی است . در واقع داخل سوراخ های لباسشویی و لاستیک و محفظه پودر آن محلی برای رشد کپک ها و قارچ ها است پس پس حتما به آن توجه کنید البته این مشکل یک راه حل دارد شما با برای بر طرف کردن این مشکل از آب گرم و کمی سرکه استفاده کنید تا این آلودگی ها از بین بروند .

از بین بردن بوی بد لباس

6.دمای آب را تنظیم کنید .

حتما به دمای آب دقت کنید چون اگر آب ماشین لباسشویی سرد باشد باعث حل شدن پودر در خود و در نتیجه باعث ایجاد لک های روی لباس می شود و لباس خوب تمیز نمی شود . پس باید به در جه آب دقت و آن را روی 65 درجه بگذارید این دما بهترین حالت برای سشتشوی لباس است . البته باید این هم ذکر شود که پودرهای مخصوص آب سرد وجود دارند که می توانید از آن استفاده کنید .

دیدگاهتان را بنویسید

ورود و ثبت نام
برای ادامه شماره موبایل را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد
منو
فروشگاه
0 موارد سبد خرید