کفش

چگونه کفش مناسب فصل زمستان را انتخاب کنیم ؟

انتخاب کفش مناسب فصل زمستان

 

وقتی فصل سرما می رسد هر اغلب افراد به دنبال لباس های گرمی و انتخاب کفش مناسب فصل زمستان هستند . بعضی از ما کفش های را انتخاب می کنیم که اصلا مناسب این فصل نیستند یا اینکه نمی توانیم کفش های را انتخاب کنیم که مناسب این فصل باشد . ما در این مطلب می خواهیم که شما را با نکاتی که باید در هنگام انتخاب کفش مناسب زمستان باید به آن توجه کنید راهنمایی کنیم پس تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید .

چگونه کفش مناسب فصل زمستان را انتخاب کنیم ؟

اگر می خواهید کفش مناسب برای فصل زمستان انتخاب کنید باید به نکاتی در ادامه ذکر می کنیم توجه کرده و با توجه کردن به این نکات در هنگام خرید می توانید بهترین کفش ها را انتخاب کنید .

نکاتی برای خرید کفش های مناسب فصل زمستان

کفش ها باید گرم و نرم باشند .

هنگامی که کفشی را انتخاب می کنید باید به این توجه کنید که آیا کفشی که قرار است آن را انتخاب کنم گرم است و همچنین پایم را اذیت نمی کند . امروزه کفش های مخصوص زمستان وجود دارند که داخل آنها خز و پشم دارند این کفش ها می تواند به گرم نگه داشتن پای شما در زمستان کمک کند و از پای شما در برابر سرما محافظت می کند . البته این را فراموش نکنید که این کفش به دلیل چند لایه بودن می توانند باعث اذیت شدن پاهایتان شود پس در هنگام انتخاب کفش ها سعی کنید یک یا نیم سایز برزگتر از اندازه پاهایتان انتخاب کنید .

انتخاب کفش مناسب فصل زمستان

ضد آب بودن کفش ها

به دلیل اینکه فصل زمستان فصلی پر بارش است خیابان پر از برف و گل می شود و حتما به کفشی نیاز دارید هم تغییر رنگ ندهد و هم ضد آب باشد . پس در این مواقع کفش های چرم و نیم بوت و بوت یا چکمه می تواند بهترین انتخاب باشد . البته بسته به فعالیت شما هم فرق می کند مثلا اگر صبح ها از خانه به منظور ورزش کردن خارج می شود نیازی نیست که کفش های بوت و نیم بوت های خیلی گرمی بپوشید .

لیز نبودن کف کفش

به دلیل باریدن برف و لغزنده بودن عابر پیاده و کوچه ها باید سعی کنید که کفش هایی تهیه کنید که کفی عاج دار دارند کف های عاج دار باعث لیز نخوردن ما می شوند. خیلی ها دوست دارند که چکمه های نیم بوت با پاشنه های بلند بپوشند اما این کفش های بلند از کارایی آنها می کاهند . پس سعی کنید کفش های را تهیه کنید که اندازه پاشنه آن نهایتا 2 سانتی متر باشد . البته سعی کنید که کفش های که می خرید تا حد امکان تخت باشد چون این کفش ها بیشتر مناسب فصل زمستان هستند .

اما شاید با مشکل این که کفش هایی با کف صاف تهیه کرده باشید و الان به فکر خرید کفش های دیگر باشید این مشکل یک راه حل دارد و آن این است که خرید کفش شیار دار می تواند این مشکل را رفع کند و از سرخوردن جلوگیری کنید .

خوش رنگ بودن و ایمن

رنگ تاثیری زیادی در انتخاب های ما دارند و زمانی که کفشی را انتخاب می کنید به رنگ هم توجه کنید چون انتخاب رنگ علاوه بر زیبایی که دارد می تواند به گرم شدن پا هم کمک کند . رنگ های مثل تیره که نور خورشید را جذب می کند می تواند بهترین انتخاب برای شما باشد .  البته کفش های با رنگ قهوه ای ، زرشکی و سرمه ای هم می تواند نور خورشید را جذب و به گرم شدن پاهایتان کمک کنند . اگر دقت کرده باشید اغلب افراد در فصل زمستان کفش های چرمی می پوشند و این به دلیل جذب نور و همچنین نگه داشتن گرما درون خودش است . پس کفش های چرم می تواند بهترین انتخاب برای شما باشد .

دیابتی ها گوش کنند!

همانطور که می دانید کسانی که دیابت دارند وقتی که دچار زخم می شوند دیر زخم بهبود می یابد پس حتما این افراد باید کفش های مخصوصی را تهیه کنند تا اینکه به پاهایشان آسیب نرسد . حتما باید افراد دیابتی این نکته را فراموش نکنند و یا اینکه جزء افرادی هستید که افرادی دیابتی را می شناسید حتما این نکته را به آنها گوش زد کنید تا پاهایشان دچار آسیب نشود .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *